O skórze suchej i pielęgnacji skóry

sucha_skora

Skóra człowieka jest jak ubrania, które nosimy przez cały czas. Chcesz mieć na sobie swędzący sweter cały czas? To prawie to co skóra czuje wtedy, gdy masz suchą skórę. Sucha skóra nie tylko wygląda bardzo źle, ale też czuje się źle. Suchość skóry może spowodować, że skóra jest czerwona, swędząca, a czasami w cięższych przypadkach, może to spowodować nawet poparzenia skóry.

Co powoduje, ze skóra jest sucha

Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do suchej skóry. Im więcej wiesz na temat przyczyn, tym większe są szanse na zatrzymanie wysuszania skóry przed jego rozpoczęciem.

– pogoda : Jednym z czynników, których nie można kontrolować to pogoda. Zazwyczaj zimą powietrze jest najbardziej suche. Gdy temperatura i poziom wilgotności spadnie, powietrze staje się bardziej suche. Może to również powodować inne choroby skóry, takie jak exzyma. Prawdziwym przeciwieństwem są ludzie, którzy żyją w gorącej pustyni. Gdy temperatura dochodzi do 100 stopni i poziom wilgotności spada w dół o około dziesięć procent. Wysuszenie skóry jest bardzo prawdopodobne.

– źródła ogrzewające i źródła chłodzące: źródła ogrzewające i źródła chłodzące powodują wysuszanie skóry. System centralnego ogrzewania może spowodować, że powietrze będzie suche, powodując wysuszanie skóry. Inne źródła energii cieplnej, która mogą ciągnąć wilgoć z powietrza to grzejniki, opalane drewnem piece i kominki. Klimatyzacja może również ciągnąć wilgoć z powietrza.

-woda: To może wydawać się dziwne, ale woda może również powodować suchość skóry. Jeśli bierzesz często gorący prysznic lub długie gorące kąpiele, to może przełamywać bariery lipidowe w skórze. Może to pochłaniać wilgoć ze skóry.

– dezyndoranty i mydła: Wiele detergentów i dezodorantów na rynku może powodować suchość skóry . Mocne produkty mogą pochłaniać lipidy i wodę ze skóry. Wiele szamponów może być także powodem wysuszania skóry głowy.

-choroby i stany medyczne: Niektóre choroby i stany medyczne, mogą powodować suchą skórę. Łuszczyca jest chorobą skóry, która jest charakteryzowana po przez duża ilość zrogowaciałych, suchych komórek skóry. Komórki te powodują poważne złuszczenia.

– Alkohol i narkotyki: Alkohol i kofeina mogą powodować zauważalne wysuszanie skóry. Niektóre leki mogą wysuszać skórę. Leki takie jak Accutane, leki przeciwhistaminowe i leki moczopędne mogą powodować wysuszenie skóry także.

– odwodnienie: Kiedy osoba ma wysoką gorączkę, biegunkę lub wymiotuje, człowiek może się odwodnić. Jeżeli osoba poci się obficie, jak przy ekstremalnym wysiłku, organizm może się odwodnić, a to także, powoduje, że skóra wysycha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *